O ŠKOLI

Osnovna škola Dragalić ima 112 učenika raspređenih u matičnoj školi u Dragaliću te u područnoj školi na Goricama. U školi se o učenicima brine 5 učitelja/ učiteljica razredne nastave i 15 nastavnika/ nastavnica predmetne nastave, ravnateljica škole Branka Francuz te pedagog Stjepan Aščić..

Mreža škole pokriva područje između Okučana i Nove Gradiške (posebna državna skrb 1. skupine ) i dobro je prometno povezana.

Matična škola je obnovljena na starim temeljima i ima 10 učionica, kuhinju i blagovaonicu, školsku knjižnicu. Nastava TZK za loša vremena odvija se u učionici. Područna škola Gorice ima dvije učionice i čajnu kuhinju.

Osim redovne nastave, u našoj školi se održava  dopunska nastava ( hrvatski jezik, matematika, engleski jezik, njemački jezik),  dodatna nastava     ( geografija, povijest, matematika, njemački jezik, priroda, informatika, priroda i društvo) te izborna nastava ( informatika, vjeronauk, njemački jezik).

Učenici su uključeni u različite izvannastavne i izvanškolske aktivnosti aktivnosti  : domaćinstvo, dramsko/recitatorsko/ novinarska, mali folklor, športske aktivnosti RN i PN, cvjećari, literarno- recitatorska RN, likovna grupa, školski zbor, glazbena radionica, tamburaši, NK "Sloga " Nova Gradiška, Crkveni zbor, DVD "Dragalić ", KUD "Dragalić ", NK "Dragalić " i NK "Sloga " Gornji Bogićevci.

U studenome 2009. godine proglašeni smo "Školom bez nasilja ", a 3. prosinca 2012. godine dodijeljeno nam je priznanje "Prekini lanac " za uspješnu provedbu programa prevencije elektroničkog zlostavljanja.

Primljenom plaketom i priznanjem obvezali smo se na kontinuiran rad u održavanju uspostavljenih vrijednosti i aktivnosti usmjerenih na sprječavanje i reagiranje na vršnjačko/ elektroničko nasilje i zlostavljanje.

U šk. godini 2013./2014. uveli smo e-Dnevnik s ciljem informatizacije vođenja službene evidencije o razrednim odjelima u školi.

« Kolovoz 2021 »