13. Međužupanijsko natjecanje Mladih HCK

Dana 13.4.2024. godine održano je 13. Međužupanijsko natjecanje Mladih Hrvatskog Crvenog križa u Vinkovcima. Na natjecanju su sudjelovale ekipe Društva Crvenog križa Brodsko-posavske, Požeško-slavonske i Vukovarsko-srijemske županije. Domaćin natjecanja bilo je Gradsko društvo Crvenog križa Vinkovci, a natjecanje je održano u prostorima Tehničke škole Ruđera Boškovića i Srednje strukovne škole Vinkovci.

U kategoriji Podmlatka Crvenog križa sudjelovalo je 6 ekipa osnovnih škola dok su u kategoriji Mladih Crvenoga križa sudjelovale 4 ekipe srednjih škola.

Ekipe su rotacijom prolazile četiri pozicije: dva ispita (jedan o pružanju pomoći, a drugi o Međunarodnom pokretu Crvenom križu, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu, ljudskim pravima i pravima djeteta) te dva radilišta s praktičnim zadacima iz prve pomoći sa po tri ozlijeđene osobe.

Ekipa učenica Osnovne škole Dragalić s mentoricom Anom Ribarić, u kategoriji Podmlatka Crvenog križa Nova Gradiška osvojile su visoko 3. mjesto te im je dodijeljen pehar, a od Crvenog križa Nova Gradiška na poklon su dobile majice s natpisom "VOLONTIRAM mijenjam svijet".

Čestitamo našim djevojkama na sjajnom uspjehu!

Ana Ribarić, učiteljica BIO

objavio: Branka Francuz   datum: 13. 4. 2024.