Mjesec hrvatske knjige

Mjesec hrvatske knjige u našoj je školi i ove godine obilježen projektom pod nazivom, " Što knjige rade noću ". Ove smo se godine iz učionice preselili na školski hodnik ne samo zbog pogodnosti prostora, već i zbog raznovrsnije publike koju su ove godine uz učenike dopunili i njihovi roditelji, mlađa braća i sestre te neki naši bivši učenici.

Sve je održano 14. studenoga 2013. godine te smo iskoristili sumrak dana i organizirali multimedijalni prikaz ulomaka knjige Ivana Kušana, "Koko i duhovi ", uz pripovijedanje i scenske prikaze. Večer smo začinili potragom za Vincekovim blagom koje je bilo skriveno u školi kao tragovi skriveni u obliku slagalica i zagonetki. Gosti su prostore škole napustili u grupama bojeći se Vincekova duha jer smo ih nekoliko puta uplašili zvukom srašnog smijeha i lanaca i jer im sretan završetak priče nismo otkrili već smo ih uputili u školsku knjižnicu.

Pripreme za sljedeću večer i otkrivanje, "Što knjige rade noću " već su započele te se nadamo još većem odazivu.

Ivana Pivac, učiteljica HJ i novinarska skupina

objavio: Branka Francuz   datum: 21. 11. 2013.