14. Festival prava djece

Ove godine nismo samo sudionici 14. Festivala prava djece već i članovi iza zastora.

Naime, naša učenica 8. razreda, Magdalena Šupica, članica je ovogodišnjeg žirija.

Magdalena je sa svojom mentoricom, učiteljicom hrvatskoga jezika, Ivanom Pivac Tadić odradila dvodnevnu edukaciju žiriranja pod okriljem udruge Alternator, a koja se održava u prostorima Foruma za slobodu odgoja u Zagrebu.

Edukacije su započele radionicom upoznavanja koju je vodio novi predsjednik udruge Alternator Domagoj Morić, a jedna od aktivnosti bila je spašavanje letećeg jajeta, valjda jedina aktivnost koju naša Magdalena nije uspjela briljirati, ali tvrdi da neće odustati.

Zatim su naučili što je Festival prava djece i pristupili su gledanju filmova i komentiranju.

Drugi dan edukacije temeljii se na analizi filmova s Višnjom Vukašinović, filmskom kritičarkom koja je pohvalila Magdaleninu kratku kritiku.

Festival prava djece, kao jedini u potpunosti inkluzivni festival u Hrvatskoj, donosi filmove koji su prilagođeni za osobe sa senzornim oštećenjima, a same filmove stvarala su djeca. Kao i prošle godine započinje sredinom listopada i ovim putem pozivamo vas na sudjelovanje kao i na to da pri biranju filmova pogledate i naš film #STOPDigitalZombies.

Ivana Pivac Tadić, učiteljica HJ

objavio: Branka Francuz   datum: 25. 9. 2022.