Lutkarska predstava u našoj školi ili kako smo Jadranku Čunčić Bandov natjerali u trk po dvorani

Učenici od prvog do petog razreda imali su mogućnost prisustvovati lutkarskoj predstavi, književnom susretu i radionici s fantastičnom Jadrankom Čunčić Bandov koju poznaju ne samo iz prethodnih predstava već i iz svojih udžbenika.

Susret je održan 20. listopada 2022. godine u Društvenom domu, a uz naše učenike publiku su pojačali i naši vrtićanci sa svojim odgajateljicama.

Predstava, načinjena od mnogobrojnih kratkih igrokaza, koje je napisala ova slavna hrvatska dječja književnica, lutkarica, a nekada i odgajateljica te knjižničarka držala je pozornost punih sat vremena našim najmlađima. Predstava je uključivala i  radionicu lutaka od svakodnevnih predmeta, uključivanje u samu predstavu učenika koji su to željeli, a završila je prigodnim i škakljivim pitanjima naših učenika pa smo tako saznali da naša gošća već deset godina ima isti broj godina.

Iako već danima pričamo po školi o zanimljivome druženju i lutkama, sigurni smo da će ovoj fantastičnoj lutkarici ostati u sjećanju naš Dragalić jer ju je jedan zaigrani prvašić u predanoj ulozi mačka natjerao u trk po dvorani pa smo tako na živom primjeru shvatili poslovicu "Daske koje život znače".

Ivana Pivac Tadić, učiteljica HJ

objavio: Branka Francuz   datum: 20. 10. 2022.