Zanimljiva lektira

Dana 27.10.2022. godine učenici III. razreda s razrednicom Oliverom Galetić posjetili su Dječji odjel Gradske knjižnice Nova Gradiška te započeli cjelogodišnji projekt Zanimljiva lektira s ciljem - zanimljivim pristupom čitanju i bilježenju lektirnih djela probuditi veći interes za čitanjem knjiga, bile one obvezne, izborne ili po preporuci.

Radionica je podijeljena u dva dijela. U prvom smo promatrali izložena lektirna djela te razgovarali o naslovnicama, promišljali o čemu ćemo čitati, kamo ćemo otputovati i sastavili popis obveznih, izbornih i predloženih naslova koje ćemo izložiti u učionici. U drugom dijelu radionice obradili smo Ezopove Basne, lektirno djelo za listopad. Za uvod proveli smo Montessori aktivnost u krugu s prepoznavanjem likova. Slijedila je analiza odslušanih basni pomoću kartica s osobinama i porukama. Zaključili smo kako nam je ova aktivnost pomogla u razumijevanju odnosa među likovima i mudrih misli i poruka izrečenih na kraju svake basne.

Druženje u knjižnici završili smo natjecanjem u organizaciji knjižničarke Renate, a najpoznavatelju basni, Dennyu Kovačeviću, dodijelili simboličnu nagradu za uspomenu na današnje druženje. Osladili smo se ukusnim kolačičićima i zahvalili na gostoprimstvu te poželjeli novo druženje s djelima lektire koja će nam, nadamo se, biti još zanimljivija.

Do novog javljanja s lektirne radionice pozdravljaju vas trećaši s učiteljicom Oliverom.

Olivera Galetić, učiteljica 3. razreda

objavio: Branka Francuz   datum: 27. 10. 2022.