2. znanstveno poslijepodne: Želim znati...

Učitelji biologije, kemije, matematike i fizike su organizirali upoznavanje učenika razredne nastave sa svojim predmetima kroz razne igre i pokuse.

U učionici biologije učenici su saznali neke zanimljivosti o ljudskom kosturu, o srcu i plućima. Upoznali su se s mikroskopiranjem te su se u njemu i okušali. Najviše pažnje učenicima je zaokupila entomološka zbirka uz koju su se upoznali s postupkom prepariranja kukaca. Ove aktivnosti vodila je učiteljica biologije Ana Ribarić.

Učiteljica kemije Ksenija Bokulić upoznala je učenike s priborom za izvođenje pokusa te izvela nekoliko pokusa u  kojima su učenici aktivno sudjelovali: dobivanje ljubičaste tekućine od dvije prozirne (fenolftalen + lužina), crtanje po mlijeku (upoznavanje površinske napetosti), izrada ljigavca te lava lampa. Učenicima se najviše svidjela izrada ljigavca te su odlučili da će se kod kuće i sami okušati u tome.

Matematiku su učenici upoznavali kroz razne igre. Prva od njih je bila Memory, sljedeća je bila Bingo gdje su učenici prepoznavali geometrijske likove, zatim je na red došlo slaganje puzzli, a na kraju bojanje tornja uz pomoć igraće kockice. Igre su bile natjecateljskog karaktera pa su učenici aktivno i sa željom za pobjedom sudjelovali u njima. Vodila ih je učitljica matematike Sanja Ličanin.

Učitelj fizike Josip Akmačić za učenike je pripremio pokuse s upoznavanjem i mjerenjem sile trenja te s mjerenjem mase gdje su se učenici upoznali i s dinamometrom. Sljedeći pokus je bio prikaz magnetizma, a posljednji, koji je  ujedno učenicima bio i najzanimljiviji, je bilo spajanje strujnog kruga.

Zahvaljujemo učenicima predmetne nastave Magdaleni Šupica, Gabrijelu Šupica, Toniju Kovaču, Gabrijelu Bartu, Antoniju Bartu, Rafaelu Šefer Moravčeku i Lovri Modriću koji su učiteljima pomogli u provođenju navedenih aktivnosti.

Sanja Ličanin, učiteljica MAT

objavio: Branka Francuz   datum: 20. 6. 2023.